Zajęcia adaptacyjne


Zajęcia Adaptacyjne "Otwarte przedszkole" to miejsce rozwoju dla dzieci do 3 lat, mające na celu przygotowanie do przedszkola zarówno dziecka na spotkanie z rówieśnikami, jak i rodzica na powierzenie opieki nad ukochanym maluchem innej osobie. Dzieci nabywają cech niezbędnych dla przyszłych przedszkolaków, takich jak: samodzielne spożywanie posiłków, korzystanie z toalety, ubieranie się, zabawa w grupie rówieśniczej, poczucie rytmu. W Dobrym Starcie dzieci przebywają wraz z rodzicami/opiekunami, którzy stopniowo wycofują się z otoczenia dziecka. Dyskretna obecność najbliższych sprawia, że dzieci czują się bezpiecznie wiedząc, że ich mama, tata, babcia czy niania jest blisko - a równocześnie są wśród innych maluchów, co doskonale przygotowuje je do samodzielności.

W zajęciach adaptacyjnych dzieci mogą uczestniczyć w wybrane dni tygodnia, co stanowi wstęp do pełnowymiarowego pobytu w wybranym przedszkolu.

 

Na zajęciach adaptacyjnych jest miejsce dla wszystkich dzieci, zarówno tych rozwijających się bardzo szybko jak i tych, których rozwój przebiega w swoim tempie. Zależy nam bardzo, aby w naszej placówce dzieci wzajemnie się stymulowały do działania i socjalizowały w sposób prawidłowy, ponieważ czas do 3 roku życia jest najistotniejszym okresem w życiu, dającym podwaliny dla dalszych osiągnięć i umiejętności.

 

Informacje i zapisy:

pod umerem telefonu 0 796 14 13 57 (pn-pt od 08:00 do 16:00) lub pod adresem biuro@dobrystart.lublin.pl